V tejto sekcii, ako sme sľúbili, Vám budeme prinášat reporty o našich cvičencoch, ich pokrokoch, rady od trénerov, poprípade nejaké motivačné videá. Ak by ste mali zájem stať sa súčasťou, budeme radi, keď sa prihlásite.

Manner

 Dnes Vám prinášame ďaľší príbeh z Motivačného okienka. Hlavným hrdinom nebude nikto iný ako Manner , vo fitness kruhoch známy ako La Bomba alebo El Gulla. Do cvičenia sa zahryzol ako sa patrí  a za relatívne krátky čas sa dopracoval k zaujímavým výsledkom. Žiaľbohu, keďže sa nezmestil do objektívu žiadneho fotoaparátu, disponujeme len malým množstvom fotodokumentácie, ale La Bomba prisľúbil, že dohľadá ešte nejaké fotky a tie doplníme priebežne.  Podporte ho Like-om, alebo komentom, nech ho elán neopustí a nech napreduje s rovnakým úspechom aj ďalej.
4.11.2013 váha 137 kg , ramená 129 cm, hrudník 139 cm , horné brucho 134 cm, spodné brucho 148 cm, podbruško 143 cm, biceps 41 cm, triceps 38 cm, stehno horné 70 cm, stehno spodné 63 cm , lýtko 45 cm
25.12.2013 váha 124,9 kg, ramená 123,5 cm, hrudník 129 cm, brucho horné 124 cm, brucho spodné 135cm, podbruško 135 cm, biceps 38,5 cm, triceps 37 cm, stehno horné 68 cm, stehno spodné 52 cm, lýtko 45 cm
31.01.2014 váha 117,7 kg, ramená 125 cm, hrudník 123,5 cm, brucho horné 119 cm, brucho spodné 134 cm, podbruško 134 cm, biceps 40 cm, triceps 39 cm
15.04.2014 váha 106 kg

 


Kajan Gym - Ahoj. Prezraď o sebe niečo našim čitateľom.
El Gulla - Volám sa Roman. Pracujem ako šéfkuchár v jednej reštaurácii.

Kajan Gym - Čo bol pre Teba impulz na to, aby si začal cvičiť ?
El Gulla - Hlavne zlý zdravotný stav a potom skvelý a fantastický, vždy duchaprítomný človek pán Ján, ktorý ma presvedčil, aby som prišiel.

Kajan Gym - V akom stave si bol pred začatím cvičenia  ?
El Gulla - Nemal som žiadny , ale absolútne žiadny pohyb. Dosť ma kvôli váhe boleli kĺby, hlavne kolená, tie extrémne. Strašne som chrápal ( otrasne giganticky - poznámka redakcie ), kde som si sadol tam som zaspal, stále som bol unavený. Denne som pil strašne veľa sladených nápojov, večer som pri telke vypil aj dva litre Coly na posedenie. Veľmi zle som sa stravoval, aj čo sa zloženia aj čo sa času týka. Väčšinou som jedol v noci. A nech nezabudnem na kopec stresu v práci.

Kajan Gym - Ako vyzerali Tvoje prvé návštevy vo fitku ? Vedel si ako na to ?
El Gulla - Pravdupovediac som nevedel vôbec nič, ani som len netušil. Veľmi som bol prekvapený tým, ako mi všetci pomáhali. Zo začiatku so mnou cvičil Janko, ktorý mi veľmi pomohol. Ale ochotní poradiť mi boli všetci, či už tréneri alebo ostatní cvičiaci. Týmto im všetkým veľmi pekne ďakujem a veľmi si to vážim. Musím ešte spomenúť, že prvé kroky boli sprevádzané slzami a hnevom.

Kajan Gym - Ako dnes vyzerajú Tvoje tréningy v porovnaní so začiatkami ?
El Gulla -Totálna pohodička.  Upravil som jedálniček, čo bolo spočiatku veľmi bolestivé. Momentálne to už ani nevnímam a nechápem, ako to mohlo niekedy byť inak. Do fitka sa vždy veľmi teším, aj na cvičenie aj na ľudí ktorých tam stretnem. Cvičím s radosťou, vo fitku vládne úplne pohodová, skoro až rodinná atmosféra.

Kajan Gym -Prezraď Tvoj najviac a najmenej obľúbený cvik.
El Gulla - Nenávidím drepy a vôbec nohy všeobecne. Najradšej mám všetky cviky, pri ktorých sa sedí.

Kajan Gym - Čo by si odkázal ľuďom, ktorí sa chystajú na svoju prvú návštevu ?
El Gulla - Ja som sa po x rokoch prinútil a ľutujem, že sa tak nestalo skôr. Cítim sa omnoho lepšie psychicky aj fyzicky. Veľmi veľa mi pomohli ľudia vo fitku, myslím, že rovnako pomôžu každému. Mal som veľmi blbý pocit, že si ma budú obzerať, smiať sa mi. Vôbec to tak nebolo, netreba tento pocit mať. Každý tam má svoje problémy a každý maká, na nejaké očumovanie nikto nemá ani čas, ani chuť. Toto ako výhovorka neobstojí. Netreba sa báť, treba vyskúšať a vydržať aspoň krátky čas, kedy sa dostavia prvé výsledky. To je veľká morálna podpora potom.

Kajan Gym - Slovo na záver ?
El Gulla - Všetkých pozdravujem a ešte raz všetkým, ktorí mi pomáhali, ďakujem. Vidíme sa pri cvičení.Roman

 

Katka

 

Ahojte. Po totálnom sklamaní ( o ňom nabudúce ) som veľmi rád, že si môžem napraviť náladu a predstaviť Vám Katku. Jej bicykel opretý o výťah je najkrajšou dekoráciou a pomaly aj inventárom nášho fitka :) Neostáva mi iné, ako popriať jej do budúcna veľa úspechov a skonštatovať, že takto to vyzerá, ak sa nehľadajú výhovorky o genetike, o strašnom tlaku okolia, ak sa nepodľahne blábolom o špaldovej múke a zdravých koláčikoch a hlavne ak si človek vytýči cieľ a systematicky na ňom bez výhovoriek pracuje.

Ahojte, moje meno je Katka .Vyštudovala som marketingový manažment na Ekonomickej univerzite .Momentálne v tejto oblasti aj pracovne pôsobím.

Prečo si začala cvičiť ?

Dôvod bol celkom prozaický –nepáčila som sa sama sebe pri pohľade do zrkadla. Od malička som bola tučné dieťa, celú základnú aj strednú školu. Je pravda, že takýto „redukčný proces“ som už raz absolvovala na gympli. Vtedy som schudla „iba“ 9-10 kg, keďže počiatočná váha nebola až taká hrozivá.
Potom prišla vysoká škola– jedla som nezdravo, nepravidelne a vo veľkých množstvách, počas skúškového boli sladkosti (najmä čokoláda) najlepším kamarátom. Na výške som priberala a po nastúpení do 1. zamestnania sa stav nezlepšil. Sedavý typ povolania a moje pôžitkárstvo v jedle znamenalo ďalšie kilogramy navyše.
V septembri som si povedala dosť. Očakávala som zázraky na počkanie, ale kg nešli dole ako kedysi. Motivačné boli pre mňa aj spomienky na skutočnosť, že už som to raz „dokázala“. Veľkou motiváciou bola aj moja šéfka Marta, ktorá výrazne schudla a svojim ústretovým prístupom je pre mňa veľkou podporou spolu s kolegami Maťkou a Vladym .

Cvičíš sama alebo s trénerom ?

Hľadala som fitko v Petržalke v blízkosti bytu a našla Kajan (na moje šťastie so širokou ponukou trénerov). Prelúskala som stránku Kajan-u a oslovila som Kristínu Pohankovú. 12.11.2014 sme absolvovali spoločne prvý tréning. S Kristy sme sa dohodli, že budeme cvičiť 3 krát do týždňa – Pondelok, Streda a Piatok vždy 7:00 ráno. A tak aj veru bolo... Na 2. tréningu mi Kristy opatrne oznámila, že je tehotná ale bude so mnou trénovať dokiaľ sa len bude dať. A tak sme spoločne makali do konca februára. Kristy mi následne pripravila kompletne vypracované tréningy, podľa ktorých som mala cvičiť počas jej neprítomnosti. To znamená, že celý marec a apríl som musela odcvičiť sama podľa nášho plánu. Úprimne, dosť som sa toho bála, či to sama vydržím. Prekvapivo som 2 mesiace samostatného fungovania zvládla a od začiatku mája cvičíme opäť spoločne.

Ako vyzerali - vyzerajú Tvoje tréningy ?

Na začiatku to boli vždy 3 tréningy do týždňa na rôzne partie tela podľa aktuálneho stavu a nálady. Počas 2 mesiacov samostatného cvičenia som trénovala väčšinou 3-4 krát týždenne. Momentálne cvičím v podstate takmer každý deň. 3 klasické tréningy na hornú aj spodnú časť tela okrem toho 3 krát kardio v podobe behu, orbitreku alebo bicyklovania, ktoré väčšinou spojím s odcvičením niektorej partie tela. Snažím sa makať tak aby som mala bez pohybu len max 1 deň v týždni.

Ako si zmenila stravovacie návyky ?

Čo sa týka jedla, fungujem na vysokom príjme bielkovín a nízkom príjme sacharidov, pričom jedávam v pravidelných intervaloch 5 krát za deň. Úplne som z jedálnička vysadila múku a prílohy ako sú zemiaky, ryža a pod. a nahradila ich zeleninou. Môj jedálniček sa skladá najmä z mäsa v rôznej podobe, rôznych mliečnych výrobkov, vajíčok, zeleniny... Sladkosti a cukry sa snažím nahrádzať ovocím. Na úplnom začiatku bol môj stravovací režim naozaj prísny a na koláč som sa ani nepozrela. Momentálne si nejakú tu sladkosť doprajem keď dostanem chuť


Obľúbený a neobľúbený cvik ?

Obľúbených aj neobľúbených je samozrejme viac, ale všeobecne u mňa platí, že medzi obľúbené patria najmä cviky na spodnú časť tela - nohy, zadok, brucho. Naopak kardio robím skôr z donútenia, hoci v poslednej dobe ma celkom začal baviť beh.
Mám rada akékoľvek cviky na brucho, prekvapivo výpady v rôznych formách tiež celkom môžem. Veľmi rada cvičím s TRX, kruhové tréningy ma tiež bavia. Čo sa týka tých menej obľúbených, asi cviky na ramená a alebo napr. drepy s výskokom.


Ďakujeme. Niečo na záver ?

Všetkým ktorí váhajú, odkazujem: „Kto začal, urobil polovicu“. Naberte odvahu a budete spokojnejší, plní energie a sebavedomejší....
Zahoďte akúkoľvek hanblivosť - práve v Kajane zistíte, že fitká sú pre obyčajných ľudí milujúcich pohyb, kde každý rieši v prvom rade sám seba.
Dokážete svojmu okoliu, ale najmä sebe(!) , že kde je vôľa tam je cesta. Každý ďalší pokrok Vás bude hnať vpred. Začiatky budú síce ťažké, ale ten výsledok stojí za to.
Vidíme sa v Kajane !

14.11.2014 11.11.2015
biceps 37 29,5
prsia 99 83
brucho horné 90 68
brucho dolné 105 76,5
lýtka 40 33
stehná horné 67 56
stehná dolné 50 43
boky 119 98,5
váha 87 kg 64,5 kg


Dominika

 

 


Kajan Gym - Zdravíčko. Obligátna otázka - kto si, čo si ? :)

Dominika - Ahojte, moje meno je Dominika, vyštudovala som školu masmediálnych štúdií v Bratislave, ale svojmu oboru sa nevenujem. Pracujem ako čašníčka - barmanka.

Kajan Gym - Čo Ťa viedlo k tomu, že si začala cvičiť ?

Dominika - Dôvodom prečo som začala cvičiť bolo to, že som pribrala a začala som sa nemať rada. Ale všetko odštartoval rozhovor s priateľovou maminkou ktorá mi jemne načrtla, že v tehotenstve priberiem ešte viac ako som bola vtedy :) a  to som sa fakt, že zľakla :D a vtedy to začalo :D cvičeniu som sa začala venovať v polovici januára 2014

Kajan Gym - Pociťuješ nejaký rozdiel medzi cvičením v začiatkoch a teraz ? Aké máš plány do budúcnosti,  týkajúce sa cvičenia ?

Dominika - Pri prvej návšteve fitka som nevedela ako ktorý stroj na čo funguje, mala som v tom mierny chaos, ale postupne som sa do toho s pomocou priateľa a jeho brata dostala. Začiatky cvičenia boli skôr o tom ako schudnúť, nakoľko som vážila 75kg pri výške 175cm, cvičila som skoro vždy keď som mohla. Jeden deň som cvičila vrchnú časť teľa a ďalší spodnú časť teľa. A čo plánujem do budúcna? :D cieľ mám vysoký a ešte musím na ňom veľmi pracovať, ale mojím snom je skúsiť súťažiť v kategórii Bikini Fitness.Tak uvidíme ako to zvládnem :)

Kajan Gym -  Cvičíš sama, alebo máš trénera ?

Dominika - Cvičím sama, ale pod dohľadom svojho priateľa a jeho brata, obaja už dlhšie cvičia, takže vedia ako na to :)

Kajan Gym -  Strava, jedlo , spánok -  ako si na tom ?

Dominika - Po tom ako som sa stravovala voľakedy, je to teraz mega rozdiel  :) Vysadila som bielu múku a umelé cukry, a pridala som viacej ovocia a zeleniny :) Zvýšila som pitný režim a cítim sa omnoho lepšie. Strava a pohyb mi dopomohli k tomu schudnúť zo 75kg na 59kg. So spánkom to je veľmi zaujímavé pri mojom zamestnaní, ale keď mám voľno dospávam :)

Kajan Gym - Najobľúbenejší a najmenej obľúbený cvik ?

Dominika - Môj najobľúbenejší cvik sú drepy s činkou :D a najneobľúbenejší cvik je kardio-beh. Beh z celého srdca nemám rada :) ale aj to musí byť :)

Kajan Gym - Slovíčko na zaver ?

Dominika - Nikdy nie je neskoro začať, všetko máte vo vlastných rukách, a nik iný to za vás nespraví. Buď budete mať výhovorky alebo sa vzchopíte a pôjdete na sebe makať. Držím vám palce :)

január 2014 boky 105cm                   júl 2014 93cm
január 2014 váha 75kg                      júl 2014 teraz 59kg

 

 

 

Simona

Hneď na úvod nastavíme laťku poriadne vysoko a prinášame Vám rozhovor s Inventárom Kajan Gym-u, Simonkou. Pamätám sa, že keď sa k nám prvýkrát vrútila, predpokladal som, že ju vidím prvý aj posledný raz. Napriek tomu prekvapila pevnou vôľou, húževnatosťou a odhodlaním. Napriek skoro dvojmesačnej pauze, ktorá bola spôsobená chorobou , sa jej podarilo dopracovať k impozantným výsledkom , ktoré sú však stále len medzníkom na jej ceste k vysnívanej 60 kg váhe.

 

 

Meranie prebehlo v štyroch fázach.

 

                                            Január 2013                 Marec                        Máj                           August

 

brucho horné                           112 cm                      103 cm                        99 cm                        92 cm

brucho dolné                           136 cm                       118,5 cm                     103 cm                      104 cm

biceps                                     43 cm                        39 cm                          36 cm                        35 cm  

chrbát (obvod)                          137 cm                       128,5 cm                     121 cm                      113 cm                  

stehno horné                            85 cm                         77 cm                          72 cm                        67 cm                   

stehno dolné                             60 cm                        56 cm                          57 cm                        51 cm

boky                                        140 cm                       132,5 cm                      123 cm                     108 cm

 

 

 

 

KajanGym - Ahoj. Na začiatok sa našim čitateľom predstav a povedz niečo o sebe.

Simona - Ahojte. Volám sa Simona, mám 31 rokov, pracujem ako zdravotná sestra na Antolskej.

 

 

KajanGym - Čo Ťa prinútilo navštíviť to najlepšie, najkrajšie a najpríjemnejšie fitko v Petržalke ? :)

Simona - O tomto fitku mi povedala kolegyňa, tak som ho chcela vyskúšať len tak 2 krát do týždňa. Myslela som, že pôjdem na pás ( aj o tom som pochbovala ) . Dodnes si pamätám, ako som tam vošla...

 

 

KajanGym - V akej si vteda bola forme ? Máme na mysli jedlo, pohyb, atď...

Simona - Vo forme som bola vynikajúcej, hlavne čo sa týkalo jedla - zvládla som ho za dvoch :) Prejedala som sa nezdravého, mastného a sladkého. Zeleninu som nemala rada, lososa som ani z vlaku nevidela. A pohyb ? Myslela som, že v robote mám dosť :)

 

 

 

 

 

KajanGym - Čo prvé kroky vo fitku, nemala si strach, vedela si čo máš robiť ?

Simona - Nevedela som nič, veď my sme aj tak išli iba na kardio, ale personál nám ochotne poradil s cvičením, aj so strojmi. Janko mi otvoril oči, keď mi povedal, že mám biceps väčší ako on. Vtedy som si povedala, že ja mu ukážem ! Takže to bol ten spúšťač pravidelného cvičenia . Potom ma to začalo dokonca baviť :).

 

 

KajanGym - Ako vyzerá Tvoje cvičenie dnes v porovnaní so začiatkami ? Prezradíš svoj týždenný rozpis ? Čo jedálniček ?

Simona - Moje cvičenie je teraz pravidelné, cvičím s trénerom Tomášom 2 alebo 3 krát do týždňa. Okrem toho chodím na kardio podľa voľna. Jedálniček upravujem pozvoľna, keďže nie som dietny typ :). Tomino mi ho kontroluje a upravuje a podotýkam, že mi dobre radí. Hlavne som začala pravidelne jesť, čo som predtým nerobila. Jem viac zeleniny, rýb. Pomaly vymieňam nezdravú stravu za zdravú.

 

 

KajanGym - Prezraď našim čitateľom Tvoj najobľúbenejší a naopak najmenej obľúbený cvik.

Simona - Mám rada rýchlochôdzu a silové cviky. Nemám rada cviky, kde je veľa opakovaní, pri 12 ma to začne nudiť :) To sú napríklad Kettlebell, výstupy na lavičku...

 

 

KajanGym - Čo by si odkázala všetkým, ktorí sa boja, hanbia, alebo majú nejakú inú výhovorku pre ktorú sa naozaj nedá zmeniť svoj životný šťýl ?

Simona - Určite to stojí za to, len sa v prvých fázach treba zaprieť a vydržat neskôr, keď sa ručička na váha nehýbe. Ľutujem, že som nezačala cvičiť skôr a toľko času som strávila hľadaním oblečenia XXXL :). Teraz konečne nakupujem v obchodoch pre normálnych ľudí. Netreba sa hanbiť, v tomto fitku nikto nikoho neponižuje, nerieši, nekomentuje. Vládne tu rodinná a pohodová atmosféra, človek sem chodí relaxovať a teší sa sem. Keď neviete ako začať, stačí sa opýtať, alebo si zabezpečiť trénera a ten Vás už dá do parády :)

 

 

 

KajanGym - Ďakujeme za rozhovor, prajeme všetko dobré, hlavne nech darí v cvičení, aj v osobnom živote. nejaké "posolstvo" na záver ? :)

Simona - Aj ja ďakujem, som poctená, že som prvá :) Posolstvo ? Nebojte sa zmeny, bude to len zmena k lepšiemu, odhoďte zábrany a výhovorky, nehľadajte prečo to nejde. Aj ja som to robila dlhé roky, ale život máme iba jeden, tak ho nepreležme a neprežerme.

Stretneme sa vo fitku. Čaute :)

 

 

 

 

Kontakt

Kajangym Vígľašská 3
Bratislava
85107
+421.904646361 info@kajangym.sk